Zapowiedzi nowych książek. - Wydawnictwo Foxes Books

Foxes Books
Przejdź do treści
Zapowiedzi nowych książek o Indianach z wydawnictwa Foxes Books
Indianie Górnej Missouri i ich kukurydza
kliknij w button poniżej i zapoznaj się ze spisem treści
Indianie Górnej Missouri i ich kukurydza.

autorzy George F. Will i George E. Hyde
tłumaczenie Wiesław K. Niedźwiadek
Foxes Books 2023, Seria Książki Lisów, cena 43 zł + wysyłka
ISBN 987-83-950528-7-3
format 148 x 210, stron 221
data publikacji 1 czerwca 2023
👉 tu możesz zamówić - PROMOCJA!!! do 07 czerwca 2023

Kukurydza zajmowała ważne miejsce w życiu wielu rdzennych społeczności, które żyły wzdłuż rzeki Górnej Missouri. W tej przełomowej książce George F. Will i George E. Hyde przedstawiają czytelnikom około pięćdziesięciu odmian rodzimej kukurydzy odkrytych w dolinie Missouri.
Co równie ważne, przedstawiają niezbędny przegląd indiańskich technik rolniczych, w tym metod zbierania i przechowywania plonów, przygotowywania kukurydzy do spożycia oraz roli tej rośliny w handlu między plemionami i między Indianami a białymi.
Kukurydza była nie tylko uprawiana, sprzedawana i spożywana, ale miała też znaczenie duchowe. Końcowym elementem tej książki jest omówienie obecności i wartości kukurydzy w micie, religii i rytuale Indian amerykańskich.
Lakockie wierzenia i obrzędy
kliknij w button poniżej i zapoznaj się ze spisem treści
Lakockie wierzenia i obrzędy.

autor James R. Walker
edytowane przez Raymonda J. DeMallie i Elaine A. Jahner
tłumaczenie Dariusz Pohl
Foxes Books 2023, Seria Edukacyjna, cena 53 zł + wysyłka
format 148 x 210, stron 326, kolorowe ilustracje
data publikacji 1 czerwca 2023
👉 tu możesz zamówić - PROMOCJA!!! do 07 czerwca 2023

„Prawdziwą wartością tej pracy jest to, że dostarcza surowych narracji bez pretensji do syntezy lub analizy, a także wnikliwych informacji biograficznych na temat człowieka, który przyczynił się bardziej niż jakakolwiek inna osoba do naszego zrozumienia wczesnych rytuałów i wierzeń Oglala." - Plains Anthropologist

"Opisując historię Indian, historycy i inni uczeni rzadko mają okazję spojrzeć na przeszłość "oczami tubylców" lub zanurzyć się w dokumentach stworzonych przez Indian. W przypadku Oglala i niektórych innych odłamów Lakotów materiały Walkera zapewniają tego rodzaju doświadczenia w fascynujących i bogatych szczegółach ważnego okresu przejściowego w ich historii." - Minnesota History
Żółty Wilk.
Jego własna opowieść.

autor Lucullus Virgil McWhorter
Foxes Books 2023
Seria Książki Lisów
w planach

Wojna Indian Nez Perce była najważniejszym wydarzeniem na pierwszych stronach amerykańskich gazet późnym latem 1877 roku. Rzekomo niemożliwy do wykonania manewr wycofania się wodza Josepha z Idaho do Montany przez nieprzebyte Bitterroots był tak spektakularną strategią wojskową, że porównywano go z największymi manewrami Napoleona.

To dobrze, że Żółty Wilk, ostatni wielki wojownik Nez Perce, jest tym, który ujawnia całą historię buntu Nez Perce przeciwko uciskowi, ich ostateczny akt sprzeciwu wobec utraty swojej odwiecznej ojczyzny, którego kulminacją była ta dramatyczna walka. Poza relacją Żółtego Wilka z przebiegu całej wojny dzień po dniu, książka ta zawiera specjalny dodatek z ponad tuzinem relacji naocznych świadków - Indian, którzy byli świadkami decydującej bitwy pod Big Hole.
Copyright © by Wydawnictwo Foxes Books 2021-2023
Wróć do spisu treści